O nas

Historia firmy

Marek Stefański, technolog drewna z 30-letnim doświadczeniem w branży drzewnej, w 1993 roku zainicjował współpracę z Firmą Muhlbauer Luftfahrtechnik GmbH z Niemiec. Wspólnie z Czesławem Kotrysem zawiązał Spółkę Cywilną pod nazwą P.P.H.U. DELTA S.C.

Firma początkowo zajmowała się sprzedażą tarcicy świerkowej najwyższej jakości, z przeznaczeniem na produkcję kompozytowych śmigieł samolotowych. W krótkim czasie rozpoczęła produkcję elementów klejonych z drewna świerkowego, w postaci płytek zgodnie z normą kontrahenta. Spółka rozpoczęła produkcję w wynajętym obiekcie w Rudzińcu-Wydzierowie, gdzie dostosowano pomieszczenia na potrzeby technologiczne produkcji. Początkowo współwłaściciele sami wykonywali produkty. W miarę rozwoju produkcji, zatrudnieni zostali stolarze o wysokich kwalifikacjach. Po dwóch latach działalności, w związku z dynamicznym rozwojem, Firma została przeniesiona do dużego obiektu w Rudzińcu przy ulicy Lipowej 1. Początkowo obiekt wydzierżawiono, a następnie został kupiony.

W 1998 roku nastąpiły zmiany właścicielskie. Do Spółki przystąpiła Sonia Stefańska, a odszedł Czesław Kotrys.
W latach dwutysięcznych nastąpił dynamiczny rozwój firmy, która skorzystała ze środków unijnych. Doszli nowi kontrahenci – między innymi Firma ROTO FRANK, dla której produkujemy wysokiej jakości sosnowe elementy klejone, z przeznaczeniem na produkcję okien dachowych. Rozpoczęła się długoletnia współpraca z Firmą meblową KLER. W tym przypadku specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości nóg meblowych bukowych i dębowych.

Kryzys na rynkach światowych z 2007 roku miał bardzo poważny wpływ na sytuację finansową, również dla naszej Firmy – 60% wpływów to eksport. Podjęte działania oszczędnościowe pozwoliły Firmie przetrwać ten trudny okres bez zwolnień pracowników.
W 2015 roku nastąpiły kolejne zmiany właścicielskie. Do Spółki przystąpił Damian Kaduk. W 2017 roku Spółka pozyskała nowego kontrahenta – Firmę CEWE ze Sławięcic, która stała się jednym z dwóch głównych partnerów biznesowych.

Priorytetem działalności Firmy to przede wszystkim tworzenie przyjaznych warunków do współpracy w zakresie przerobu drewna, inwestycji technologicznych i tworzenie nowych miejsc pracy. W 2018 roku Firma uzyskała Certyfikat FSC.

Firma na przestrzeni swojej działalności wspierała i dalej wspiera:
• Klub piłkarski LKS Amator Rudziniec
• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudzińcu
• Przedszkole w Rudzińcu
• Straż Pożarna Rudziniec
• Klub siatkarski KS Rudziniec
• Rada Sołecka Rudziniec
• Lokalne potrzeby doraźne społeczności Rudziniec

Kontakt

P.P.H.U.''DELTA''s.c.
44-160 Rudziniec
ul. Lipowa 1

NIP: 9690948306
e-mail: stefanski@deltapropeller.net

Damian Kaduk:       +48 609 660 745
Sonia     Kaduk:       +48 697 271 500
Marek    Stefański:  +48 601 510 327

Translate »